Facebook
Twitter
LinkedIn

XXI SPORTSKI SUSRETI ODRŽANI U TRAVNIKU

Proteklog vikenda (11.-13.10.2019.) održani su XXI sportski susreti za učenike srednjoškolskih ustanova čiji je osnivač Rijaset IZ u Bosni i Hercegovini, a domaćin je bila Elči Ibrahihm pašina medresa u Travniku. Pored šest bosanskohercegovačkih medresa i Medrese Gazi Isa beg iz Novog Pazara, na susretima su učestvovali i učenici Prve bošnjačke gimnazije iz Sarajeva. Momci su se takmičili u futsalu, košarci, atletici, šahu i stonom tenisu. Našu Medresu je predstavljalo 19 učenika, predvođeni profesorom Fikretom Trakom, i zabilježili su dosta dobre rezultate. Posebno vrijedi izdvojiti treće mjesto u košarci, kao i pojedinačne rezultate Huseina Softića i Admina Šabića, koji su osvojili drugo mjesto u šahu, odnosno treće u trci na 800m.
Najuspješniji na ovim susretima ponovo su bili učenici Behram begove medrese iz Tuzle, drugo mjesto je pripalo ekipi Karađoz begove medrese iz Mostara, dok su trećeplasirani u ukupnom poretku bili učenici Prve bošnjačke gimnazije. Najuspješniji sportista bio je Hajrudin Vejzović iz Behram begove medrese koji je osvojio četiri zlatne medalje, u trkama na 100, 200 i 4x100m, kao i u skoku u dalj.