Search
Close this search box.

Veliki vezir – Sokollu Mehmed paša

Facebook
Twitter
LinkedIn

VELIKI VEZIR – SOKOLLU MEHMED PAŠA

U četvrtak, 10.10.2019. godine, u našoj školi je upriličeno druženje i jedna vrsta promocije knjige “Veliki vezir-Sokollu Mehmed paša”, autora Mirsada Mirze Sinanovića. Pored autora o ovoj divnon knjizi su nešto kazali i Sinanovićevi prijatelji, mr. Haris Hojkurić i mr. Dženan Ajanović. Kompletan program je praćen čitanjem odlomaka iz ovog romana od strane naših učenica, članica recitatorske sekcije koje je za ovu priliku pripremila prof. Amina Uzunović. Bilo je ovo zaista odlično druženje u kojem je izneseno mnogo historijskih činjenica o Mehmed paši Sokoloviću, Bošnjaku koji je bio Veliki vezir u moćnom Osmanskom carstvu, kao i o njegovim potomcoma, znamenitim Bošnjacima.