Search
Close this search box.

Učenici Medrese u posjeti Franjevačkoj klasičnoj gimnaziji

UČENICI MEDRESE U POSJETI FRANJEVAČKOJ KLASIČNOJ GIMNAZIJI

U utorak, 05.02.2019. godine, učenice i učenici trećeg razreda Medrese su sa mr. Amelom Numanagić, porfesoricom Akaida, boravili u posjeti Franjevačkoj klasičnoj Gimnaziji u Visokom. Pored međusobnog upoznavanja i kontinuirane saradnje Gimnazije i Medrese, cilj ove posjete je bio na licu mjesta i iz prve ruke slušati o krščanstvu, o kojem učenici trećeg razreda uče u Medresi iz predmeta Akaid. Tokom ove posjete učenici su imali priliku vidjeti školske prostorije, crkvu, konvikt, sportsku salu, muzej, kao i veoma bogatu biblioteku sa preko 80 000 knjiga. Domaćini našim učenicima bili su ravnatelj, fra Zvonko Miličić i pedagog, fra Stipo Alandžak, koji su nastojali što jednostavnije približiti učenja krščanstva našim učenicima.
Zahvaljujemo se našim komšijama i nadamo se nastavku saradnje.

Za dodatne slike posjetite našu fb stranicu.