Search
Close this search box.

Posjeta Srebrenici i Memorijalnom centru Potočari

POSJETA SREBRENICI I MEMORIJALNOM CENTRU POTOČARI

Nastavnim planom i programom predviđeno je da učenici prvih razreda Medrese odmah na početku školske godine posjete Srebrenicu i Potočare. Smatramo to jako važnim, da prvi njihov “izlazak” iz Medrese bude na mjesta jednog od najvećih stradanja Bošnjaka u našoj historiji, i rijetki su oni koji se sa ovog putovanja u Medresu vrate isti. Posjeta je dogovorena u saradnji sa Memorijalnim centrom Potočari i Medžlisom islamske zajednice Srebrenica, a historijski čas našim učenicima i profesorima održao je kustos, Hasan Hasanović. Nakon obilaska kompleksa Memorijalnog centra posjetili smo grad Srebrenicu gdje nam je u gradskoj džamiji kraće predavanje o trenutnoj situaciji u samoj Srebrenici održao imam Ahmed ef. Hrustanović, učenik 10. generacije maturanata naše škole. Njegovo izlaganje uvijek budi nadu u bolje sutra, jer je i on jedan od onih koji se nakon školovanja vratio u svoj rodni grad da radi i živi sa svojom porodicom. U pratnji učenika bili su pedagog Elvedin Husić, te njihovi razrednici i razredni odgajatelji, Mirnesa Čehajić, hafiza Saida Aličković, Ajla Zubčević-Delibašić, Suad Smailhodžić i hafiz Benis Topalović.

Za dodatne slike posjetite našu fb stranicu.